Поврзи се со нас

Популарно.мк

ЗАБЛЕСКА КАКО ДИЈАМАНТ: Ријана го имаше победничкиот „аутфит“ на „Коачела“ (ФОТО)

Сцена

ЗАБЛЕСКА КАКО ДИЈАМАНТ: Ријана го имаше победничкиот „аутфит“ на „Коачела“ (ФОТО)

Заблескај силно, како дијамант…

„Коачела“ е еден од оние фестивали кои привлекуваат илјадници посетители, а меѓу нив и голем број славни ѕвезди, на едно место.

Оваа година фестивалот не го пропушти ни Рири (скратено од нашата омилена пејачка Ријана), која дефинитивно уживаше овој викенд. Меѓутоа, посетителите единствено го забележаа нејзиниот невообичаен аутфит.

View this post on Instagram

phresh out.

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Пејачката од Барбадос се одлучи за специјална комбинација на брендот Гучи, дизајнирана од Алесандро Мишел.

Комбинезонот кој го носеше под кратките панталони и маица едноставно светкал на силното американско сонце, бидејќи бил направен со илјадници мали дијаманти, а целата комбинација го добила финалниот финиш со фантомката која Ријана ја носела на лицето.

Совршен избор за фестивалско лудување, а ние имаме и соодветна песна за тоа :)

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.