//
Следи нѐ
To Top

Продолжува ноќниот кошмар на Роналдо со обвинувањата за силување

Германските медиуми неодамна го обвинија фудбалерот Кристијано Роналдо дека силувал една девојка, а потоа и платил за да молчи за тоа.

Иако фудбалерот ги отфрли обвинувањата, истакнувајќи дека е згрозен и дека нема да дозволи ништо да ја загрози неховата репутацијата, сега се огласи и девојката, наводна жртва на силувањето.

реклама

Според медиумите, Роналдо и девојката се сретнале на една забава во Лас Вегас, по што тие заминале во хотелскиот апартман на фудбалерот, каде наводно се случило силувањето.

– Тој застана зад мене. Упорно викав „Не, не“, те преколнував да престанеш“. Никогаш до сега не сум била така исплашена, тврди девојката опишувајќи го наводното силување.

Таа вели дека сака да им раскаже на сите каков е всушност Роналдо.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: