Поврзи се со нас

Популарно.мк

Продолжува ноќниот кошмар на Роналдо со обвинувањата за силување

Сцена

Продолжува ноќниот кошмар на Роналдо со обвинувањата за силување

Германските медиуми неодамна го обвинија фудбалерот Кристијано Роналдо дека силувал една девојка, а потоа и платил за да молчи за тоа.

Иако фудбалерот ги отфрли обвинувањата, истакнувајќи дека е згрозен и дека нема да дозволи ништо да ја загрози неховата репутацијата, сега се огласи и девојката, наводна жртва на силувањето.

Според медиумите, Роналдо и девојката се сретнале на една забава во Лас Вегас, по што тие заминале во хотелскиот апартман на фудбалерот, каде наводно се случило силувањето.

– Тој застана зад мене. Упорно викав „Не, не“, те преколнував да престанеш“. Никогаш до сега не сум била така исплашена, тврди девојката опишувајќи го наводното силување.

Таа вели дека сака да им раскаже на сите каков е всушност Роналдо.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.