//
Следи нѐ
To Top

Сандра Булок му помага на бездомник да го отплати долгот (ВИДЕО)

Сандра Булок му помага на бездомникот Свенд Петерсон, чии пријатели покранаа кампања за собирање пари за тој да може да ги врати своите долгови. 

Петерсон (89) важи за локална „легенда“ на Беверли Хилс. Тој со години работел како шеф на базен на луксузен хотел, но, како што тврдат неговите пријатели, поради измама на агенцијата за недвижности тој западнал во долгови и го изгубил покривот над главата.

реклама

Се случувало сп денови да не јаде ништо, а среќен е кога имал нешто да се напие. Затоа неговите пријатели и тие што го познаваат покренаа акција преку платформата ГоуФанМи.

– На Свенд му се потребни барем 5.900 долари за да има за наемнина и храна за три месеци, што е доволно да застане на нозе, напишаа пријателите.

Петерсон е должен 71.000 долари за данок, а моментно спие во сатри автомобили.

За неговиот случај слушнала и оскаровката Сандра Булок која веднаш донирала пет илјади долари.

– Се ќе биде во ред, напиша таа покрај нејзината донација. За 11 дена во кампањата се собрани 30.000 долари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: