//
Следи нѐ
To Top

СООБРАЌАЈКА КАЈ ВЕЛЕС: 24-годишно момче загина откако од камионот паднал во провалија

24-годишно момче од Кавадарци утринава го загуби животот во стравична сообраќајна незгода на влезот на Велес, кога неговиот камион се извртел на патот, а кабината сопрела на работ на провалија од каде возачот паднал и загинал. 

На местото на несреќата интервенирала екипа на итната медицинска служба, која го извлекла возачот од провалијата и го пренела во велешката болница.

реклама

Веднаш му била дадена прва помош, но поради сериозноста на здобиените повреди тој починал во болницата.

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: