Поврзи се со нас

Популарно.мк

„Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

Сцена

„Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот.

Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

Робертс за најубава ена во светот според изборот на „Пипл“ првпат е прогласена во 1991 година, откако стекна светска слава со романтичната комедија „Убава жена“.

Истата титула ја понесе повторно и во 2000, 2005 и 2010.

Минатогодишната лауреатка во изборот на „Пипл“ беше ѕвезда на серијата „Пријатели“, Џенифер Анистон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.