//
Следи нѐ
To Top

„Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена на светот

Списанието „Пипл“ по петти пат ја прогласи Џулија Робертс за најубава жена во светот.

Задовлна од ова признание актерката рече дека и годи титулата, но додаде оти верува дека „најубвите години во нејзиниот живот се пред неа“.

реклама

Робертс за најубава ена во светот според изборот на „Пипл“ првпат е прогласена во 1991 година, откако стекна светска слава со романтичната комедија „Убава жена“.

Истата титула ја понесе повторно и во 2000, 2005 и 2010.

Минатогодишната лауреатка во изборот на „Пипл“ беше ѕвезда на серијата „Пријатели“, Џенифер Анистон.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: