//
Следи нѐ
To Top

ХИТ НА ИНТЕРНЕТ: Поп скокаше и фрлаше ловорови листови за Велигден (ВИДЕО)

Во една црква на грчкиот остров Хиос за велигденските празници се одржа вистинско шоу, кое стана хит на социјалните мрежи.

На видеото објавено од настанот се гледа како додека верниците со нетрпение очекуваат да почне литургијата, свештеникот од еднаш во скок излетува од олтарот и почнува да расфрла ловорови листови кон присутните.

реклама

Видеото брзо стана хит на социјалните мрежи, а свештеникот Христофорос веќе го доби прекарот „летечки поп“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: