//
Следи нѐ
To Top

КЕЈТ МИДЛТОН: Се посветив на децата и се чувствувам осамено

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, тврди дека се чувствува изолирано. 

– Се посветив на нашите деца, па често се чувствувам осамено. Мислам дека повеќето мајки поминуваат низ таа фаза, наведе Мидлтон.

реклама

Таа додаде дека се грижи за децата и дека отворено зборува со нив за сите проблеми.

Кејт објасни со какви проблеми се соочува.

– Наметнат ни е притисок дека треба да бидеме совршени родители, и ние глумиме дека се е совршено. Не е добро да се зборува за мајчинството само како за нешто прекрасно, мора да се зборува и за неговата друга страна. Тоа што побаравме помош не е знак на слабост, нагласи Кејт.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијааприл 23, 2017
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијааприл 23, 2017
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијааприл 23, 2017
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: