Поврзи се со нас

Популарно.мк

КЕЈТ МИДЛТОН: Се посветив на децата и се чувствувам осамено

Занимливости

КЕЈТ МИДЛТОН: Се посветив на децата и се чувствувам осамено

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, тврди дека се чувствува изолирано. 

– Се посветив на нашите деца, па често се чувствувам осамено. Мислам дека повеќето мајки поминуваат низ таа фаза, наведе Мидлтон.

Таа додаде дека се грижи за децата и дека отворено зборува со нив за сите проблеми.

Кејт објасни со какви проблеми се соочува.

– Наметнат ни е притисок дека треба да бидеме совршени родители, и ние глумиме дека се е совршено. Не е добро да се зборува за мајчинството само како за нешто прекрасно, мора да се зборува и за неговата друга страна. Тоа што побаравме помош не е знак на слабост, нагласи Кејт.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.