Поврзи се со нас

Популарно.мк

Елтон Џон мина две ноќи в болница поради инфекција

Сцена

Елтон Џон мина две ноќи в болница поради инфекција

Британскиот пејач Елтон Џон мина две ноќи на интензивна нега поради можна смртоносна бактериска инфекција. Тој ги откажа сите свои концерти до крајот на мај, изјави неговата портпаролка Френ Куртис.

Според нејзините кажувања, британскиот музичар се разболел по враќањето од турнејата во Јужна Америка, која заврши во Чиле на 10 април. Иако не рече за што точно се работи, се истакнува дека пејачот се заразил со „штетна и необична бактериска инфекција”.

Откако е пуштен од болница во саботата, Елтон Џон се наоѓа на домашно лекување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.