//
Следи нѐ
To Top

Елтон Џон мина две ноќи в болница поради инфекција

Британскиот пејач Елтон Џон мина две ноќи на интензивна нега поради можна смртоносна бактериска инфекција. Тој ги откажа сите свои концерти до крајот на мај, изјави неговата портпаролка Френ Куртис.

Според нејзините кажувања, британскиот музичар се разболел по враќањето од турнејата во Јужна Америка, која заврши во Чиле на 10 април. Иако не рече за што точно се работи, се истакнува дека пејачот се заразил со „штетна и необична бактериска инфекција”.

реклама

Откако е пуштен од болница во саботата, Елтон Џон се наоѓа на домашно лекување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: