//
Следи нѐ
To Top

Да им помогнеме на „Беатрикс кру“ да одат на светското првенство во модерни танци!

На девојките и момците од „Беатрикс кру“ им е потребна нашата помош за да бидат дел од „ЕСДУ Светското првенство во модерни танци“ кое се одржува од 22-28 мај во Пореч, Хрватска.

Тимот на „Беатрик кру“ деновиве ја започнa својата триесетдневна мисија од која тие би биле пресреќни кога би се вклучиле и вие.

реклама

Со цел да го остварат својот сон и да бидат дел од Светското првенство во модерни танци 2017, тие го лансираа нивниот „Џенеросити“ проект.

Пред 2 години тимот на „Беатрикс кру“ беше вицешампион, а оваа, со ваша помош, тие се надеваат дека ќе го остварат својот сон, ќе отпатуваат за Пореч и таму ќе заседнат на светскиот трон!

Сите детали како и можноста да бидете дел од овој проект ги имате на следниов линк – https://www.generosity.com/sports-fundraising/if-only-you-could-see-us-move.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: