//
Следи нѐ
To Top

Пожар во зградата на МО и Генералштабот на АРМ

Поради дефект во електрична инсталација во објектот на Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ вчера околу 17:00 часот настанал пожар во кој нема повредени, а материјалната штета дополнително ќе се утврдува, соопшти денеска МВР. 

Според полицискиот билтен, вчера околу 17:00 часот било пријавено дека на ул. „Орце Николов“ поточно во објектот на Министерство за одбрана и Генералштабот на АРМ, поради дефект во електрична инсталација во зградата настанал пожар, кој зафатил и дел од покривната конструкција.

реклама

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: