Поврзи се со нас

Популарно.мк

Пожар во зградата на МО и Генералштабот на АРМ

Вести

Пожар во зградата на МО и Генералштабот на АРМ

Поради дефект во електрична инсталација во објектот на Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ вчера околу 17:00 часот настанал пожар во кој нема повредени, а материјалната штета дополнително ќе се утврдува, соопшти денеска МВР. 

Според полицискиот билтен, вчера околу 17:00 часот било пријавено дека на ул. „Орце Николов“ поточно во објектот на Министерство за одбрана и Генералштабот на АРМ, поради дефект во електрична инсталација во зградата настанал пожар, кој зафатил и дел од покривната конструкција.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.