//
Следи нѐ
To Top

„Адидас“ создаде нови модели на патики изработени од океански отпад (ФОТО)

„Адидас“ креираше три нови модели за својата популарна „УлтраБуст“ колекција, што се направени од пластичен отпад пронајден во океан. 

Со цел да го спречи загадувањето, „Адидас“ оствари соработка со организацијата што ја поттикнува свеста за загаденоста во светските океани „Parley for the Ocean“.

реклама

Овие модели ќе бидат во продажба од 10 мај.

„Адидас“ создаде нови модели на патики изработени од океански отпад (ФОТО)

Во обид да му помогне на „Адидас“ оваа година да направи милион парови „УлтраБуст“ патики од океанска пластика, „Parley for the Ocean“ настојува да го претвори отпадот во материјал што се користи за изработка на патики.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: