//
Следи нѐ
To Top

Папата Франциско повика на мир во Македонија (ВИДЕО)

По немилите настани и насилието кои изминатата недела се случија во Собранието на Република Македонија, светската јавност се јави со своја реакција.

Голем број од светските медиуми пренесоа за ситуацијата во нашата земја, а своја молитва за Македонија кажа и папата Франциско во својата миса.

реклама

Папата Франциско на вчерашната миса ја истакна важноста на демократските вредности во ова општество, а со тоа ја соопшти и својата загриженост за случувањата во Македонија.

Tој се помоли за мир, љубов и сплотеност и порача што поскоро смирување на состојбите во земјава.

Неговата изјава е во 1:40 минута од видеото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: