fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лејди Гага објави видео за новата песна „The Cure“

Музика

Лејди Гага објави видео за новата песна „The Cure“

Лејди Гага објави ново видео со текст за песната која неодамна ја претстави на фестивалот „Коачела“ насловена „The Cure“.

Таа во видеото седи во соба со сатен, додека камерата се движи околу нејзе што предизвикува ефект како целата песна да се случува во сон.

Нејзините фанови испратија забелешки преку социјалните мрежи дека било навистина тешко да се чита текстот во видеото, без да добиете мачнина поради константното движење.

Гага по настапот на „Супербол“ и „Коачела“ ја продолжува својата светска турнеја, а во истовреме го снима и римејкот на филмот „A Star Is Born“ заедно со Бредли Купер.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.