Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пронајдена импровизирана експлозивна направа во Собранието

Вести

Пронајдена импровизирана експлозивна направа во Собранието

Шефот на собраниското обезбедување денеска по 17 часот пријавил дека пронашол експлозивна направа на првиот спрат во Собранието на РМ.

Од МВР ја потврдуваат оваа информација.

Според информациите, импровизираната направа била петрада со фитил кој бил врзан на голема плинска боца за полнење на запалки.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.