fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Селена и Д Викенд прегрнати дефилираа на црвениот тепих на „Мет Гала“ (ФОТО)

Сцена

Селена и Д Викенд прегрнати дефилираа на црвениот тепих на „Мет Гала“ (ФОТО)

Ги следиме од првата папарацо фотка од „Коачела“, а сега веќе заедно се појавија на црвениот тепих, официјално, новиот „селебрити“ пар – Селена и Д Викенд!

Освен што нивната врска е релативно нова и буквално сите зборат за нив, сепак на фотографите тие изгледаат навистина среќни во нивната љубов.

Парот за првпат се појави официјално во јавноста на овогодинешната „Мет Гала“ и беа прегрнати целото време.

Гомез (24) и Д Викенд (27) се држеа за раце и бакнуваа додека одеа по црвениот тепих на овој голем и престижен моден настан.

ТМЗ пренесува дека Селена цело време му шепотела љубовни пораки на Д Викенд во текот на вечерта.

Инаку на „Мет Гала“ се појави и поранешната девојка на Д Викенд, Бела Хадид, која носеше прекрасен модел на Александар Ванг.

Велат дека совршениот изглед е најдобар начин за освета? Пресудете сами! :)

А, само пред една година…

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.