fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зошто Лејди Гага не присуствуваше на „Мет Гала“?

Сцена

Зошто Лејди Гага не присуствуваше на „Мет Гала“?

Голема гламурозна вечера во чест на модата, костими, креатори… и сигурно си ја замисливте Лејди Гага, прва на црвениот тепих во некоја контроверзна креација.

Сепак, Гага оваа година поради (не)оправдани причини не присуствуваше на гламурозната „Мет Гала“ вечер.

Имено, како што поп ѕвездата напиша на нејзиниот профил на Твитер, не била во можност да присуствува на гала вечерта поради снимањето на нејзиниот нов филм „A Star is Born“, кој го работи заедно со Бредли Купер.

Гага сепак на социјалните мрежи коментираше кој според нејзе бил најдобро облечен на „Мет Гала“, а пофалбите завршија на сметка на нашата кралица – Ријана!

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.