//
Следи нѐ
To Top

Зошто Лејди Гага не присуствуваше на „Мет Гала“?

Голема гламурозна вечера во чест на модата, костими, креатори… и сигурно си ја замисливте Лејди Гага, прва на црвениот тепих во некоја контроверзна креација.

Сепак, Гага оваа година поради (не)оправдани причини не присуствуваше на гламурозната „Мет Гала“ вечер.

реклама

Имено, како што поп ѕвездата напиша на нејзиниот профил на Твитер, не била во можност да присуствува на гала вечерта поради снимањето на нејзиниот нов филм „A Star is Born“, кој го работи заедно со Бредли Купер.

Гага сепак на социјалните мрежи коментираше кој според нејзе бил најдобро облечен на „Мет Гала“, а пофалбите завршија на сметка на нашата кралица – Ријана!

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: