//
Следи нѐ
To Top

КОНЕЧНО: Летото во Скопје може да започне, се отвора XL Summer Club

Ноќниот живот во Скопје повторно ќе заблеска.

Во петок започнува со работа XL Summer Club, а од менаџерскиот тим за Ппуларно.мк најавуваат дека посетителите ги очекува вистински спектакл, одлична забава и многу позитивни спомени.

реклама

Се враќаат насмевките, се враќа ноќниот живот во Скопје.

Комерцијален Хаус е музиката по која што овој клуб е препознатлив во Скопје и Македонија.

Во петок, забавата ќе биде режирана од скопскиот миленик Димитрис Патсис кој доаѓа од клубот Перл во Калитеа, а во сабота на диџеј пултот ќе бидат добро познатите македонски диџеи: ДЈ Боби од Сити Радио и Марга Сол.

Заеднички да ги изградиме спомените за ова лето! Секогаш со вас, ваш XL Summer Club.

Повеќе информации околу програмата може да погледнете на следниот линк.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: