//
Следи нѐ
To Top

БЛЕСНА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Јана Бурческа во зелен фустан на гламурозното отворање во Киев

Официјално започна новата работна недела, а со тоа и евровизиската треска на милионите фанови ширум светот кои овој вторник, четврток и сабота ќе го следат 62-то издание на изборот за песна на Евровизија.

Вчера во Киев се одржа и официјалното отворање на европското музичко дружење каде на црвениот тепих продефилираа пејачите и делегации на земјите учеснички, меѓу кои и македонската делегација на чело со Јана Бурческа.

реклама

БЛЕСНА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Јана Бурческа во зелен фустан на гламурозното отворање во Киев

Јана блесна на црвениот тепих во Киев во прекрасна зелена тоалета, дело на дизајнерката Антонија Ристовска, а за шминката и фризурата се погрижи Александар Дадар, кој сподели фотографии со 23-годишната пејачка на неговиот инстаграм профил.

БЛЕСНА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ: Јана Бурческа во зелен фустан на гламурозното отворање во Киев

Јана настапува на големата сцена во четврток, во втората полуфинална вечер, додека големото финале ќе се одржи на 13 мај.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: