Поврзи се со нас

Популарно.мк

СВЕТСКИ НАСТАП НА ЕВРОПСКАТА СЦЕНА: Јана Бурческа блесна на Евровизија (ФОТО + ВИДЕО)

МК Сцена

СВЕТСКИ НАСТАП НА ЕВРОПСКАТА СЦЕНА: Јана Бурческа блесна на Евровизија (ФОТО + ВИДЕО)

Јана Бурческа ѝ покажа на Европа како треба да изгледа еден светски настап на евровизиската сцена!

Со едноставен стајлинг, сама на сцената (односно со малото бебенце во нејзиниот стомак) и со модерна песна, македонската претставничка на 62. издание на изборот за песна на Евровизија едноставно блесна на големата сцена.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ:  Јана преку најавната шпица на Евровизија откри дека е бремена!

Дали со настапот Јана ќе се пласира во големото финале, останува да видиме.

Во продолжение погледнете го нејзиниот настап:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.