//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес со јачина од 4 степени и интензитет од 5 степени ги разбуди скопјани

Рано утринава, односно во 04:08 часот земјотрес со јачина од 4 степени и интензитет од 5 степени ги разбуди скопјани.

Според првичните информации, земјотресот бил со епицентар во скопското епицентрално подрачје, на 15 километри источно од Скопје, на длабочина од 10 километри.

реклама

Земјотрес со јачина од 4 степени и интензитет од 5 степени ги разбуди скопјани

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: