//
Следи нѐ
To Top

Кејти Пери обвинета за промовирање на канибализам (ВИДЕО)

Пејачката Кејти Пери го примовираше спотот за песната „Bon appetit”, кој крена голема прашина, бидејќи дел од јавноста оцени дека со него таа поттикнува канибализам.

Дали овој спот ќе биде забранет за емитување, останува да се види наредните денови.

реклама

Пери сними спот во кој готвачи ја месат, варат и готват во врела вода, а потоа ја сервираат како главно јадење.

Иако идејата е екстравагантна, таа не наиде на одобрување од јавноста, па дури и нејзините фанови велат дека ги надминала границите на добриот вкус.

– Во спотот сум врела и подготвена са сервирање. Но, внимание! И натаму не сум обично парче месо, изјави пејачката, која дополнително објасни дека со песната сакала да порача дека некои мажи и натаму жените ги доживуваат само како „месо”.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: