Поврзи се со нас

Популарно.мк

ЧУДНО, НО ВКУСНО: Помфрит со нутела нов деликатес во Сиднеј

Занимливости

ЧУДНО, НО ВКУСНО: Помфрит со нутела нов деликатес во Сиднеј

Сиднејскиот ресторан „Батлер“ на своите гости почна да им нуди нов деликтес, кој за кусо време стана вистинска сензација.

Станува збор за обични пржени компири, односно помфрит, прелиени со нутела крем, мелени ореви и други јаткасти плодови.

Претставници на ресторанот изјавија дека ова е совршено јадење за оние кои сакаат мешање на вкусовите на слатко и солено.

Гостите кои го пробале деликатесот велат дека е совршен како прилог со хамбургер или како десерт, но дека не е препорачливо „да се меша со кечап“.

Ова јадење засега го има само на менито на „Батлер“, но поради едноставноста во неговото подготвување не е исклучено наскоро да се прошири низ целиот свет.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.