fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кендал Џенер како Мерилин Монро на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Сцена

Кендал Џенер како Мерилин Монро на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Кендал има искуство со црвениот тепих уште од мали нозе, а со оглед на фактот дека таа е една од најбараните модели на денешницата, не може да ве зачуди тоа што таа умее да ја направи најдобрата поза за фотографите.

Овој пат Кендал Џенер прошета на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан, со креација со цветен дезен на дизајнерот Гиамбатист Вали.

Со долгиот фустан, младата сестра од кланот Кардашијан на отворањето во Кан носеше златни сандали, а стајлингот беше надополнет со дијамантските обетки.

View this post on Instagram

🌹

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Поради тоа што материјалот од кој беше направен фустанот бил премногу лесен се случи и нешто многу познато – ветерот и го подигна фустанот на Кендал, а фотографите го овековечија овој момент како потсетување на Мерилин Монро и една нејзина позната слика на која таа се обидува да го смири немирниот фустан.

Дали и вие ја забележувате сличноста?

https://twitter.com/iaam/status/866043689205760000

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.