//
Следи нѐ
To Top

Меланија Трамп пристигна во Саудиска Арабија без марама на главата

Првата дама на САД Меланија Трамп денеска пристигна во Саудиска Арабија без марама на главата, со што веднаш привлече внимание на социјалните мрежи. 

Маланија носеше црна облека и златен колан, но нејзината глава не беше покриена, како што е обичај за жените при доаѓањето во Саудиска Арабија.

реклама

Трамп, ја критикуваше поранешната прва дама на САД Мишел Обама бидејќи не носеше марама на главата за време на посетата на Саудиска Арабија во 2015 година.

Тој на неговиот Твитер налог напиша дека многумина ја поздравуваат одлуката на Мишел Обама, но дека поради таа одлука народот на Саудиска Арабија е „навреден“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: