Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

На Водно по петти пат трка „Прв до врв“

Вести

На Водно по петти пат трка „Прв до врв“

Со старт од пред Музејот на град Скопје за велосипедистите и кај основното училиште „Кочо Рацин“ за натпреварувачите во трчање и планинарење денеска ќе се одржи петтото издание на најголемиот планински спортски настан во регионот, „Прв до врв“ на скопско Водно.

И оваа година во програмата ги има трките во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, како и традиционалниот пикник на целта кај врвот. По завршувањето на трките, предвидена е музичка програма и церемонија на прогласување на победниците.

Регистрираните учесници, вчера и завчера имаа можност да ги подигнат своите стартни пакети на плоштадот Македонија, а оние кои доаѓаат од другите градови и држави истото ќе можат тоа да го сторат денеска од 8 до 9 часот кај ОУ Кочо Рацин.

Настанот го организира здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“ во соработка со градот Скопје и со поддршка на деловната и општествената заедница.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.