//
Следи нѐ
To Top

РОДЕНДЕН ОД БАЈКИТЕ: Фотографии како од бајка за стотиот роденден

Фотографката Камила Лима ги запознала 99-годишните близначки од Њу Делхи Марија и Паулина Пигнатон.

Таа се воодушевила од нивниот позитивен став кон животот и силниот оптимизам.

реклама

Поради тоа, одлучила за нивниот стоти роденден да им направи фотографии како од бајките.

Двете близначки биле облечени како принцези.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: