Поврзи се со нас

Популарно.мк

РОДЕНДЕН ОД БАЈКИТЕ: Фотографии како од бајка за стотиот роденден

Занимливости

РОДЕНДЕН ОД БАЈКИТЕ: Фотографии како од бајка за стотиот роденден

Фотографката Камила Лима ги запознала 99-годишните близначки од Њу Делхи Марија и Паулина Пигнатон.

Таа се воодушевила од нивниот позитивен став кон животот и силниот оптимизам.

Поради тоа, одлучила за нивниот стоти роденден да им направи фотографии како од бајките.

Двете близначки биле облечени како принцези.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.