fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Руни донираше 100.000 фунти за жртвите од нападот и нивните семејства

Спорт

Руни донираше 100.000 фунти за жртвите од нападот и нивните семејства

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни преку својата добротворна фондација донираше 100.000 фунти за жртвите од бомбашкиот напад во понеделникот и за нивните семејства, јави Би-Би-Си.

Нападот се случи веднаш по завршетокот на концертот на американската поп пејачка Аријана Гранде во „Манчестер арената”, која е најголемата затворена сала во Европа и собира 21.000 луѓе. Од експлозијата загинаа 22 лица.

– Во животот има моменти кои ве погодуваат и парализираат. Вечерта на понеделникот беше таква… Згрозен сум што толку млади животи завршија така трагично, рече Руни.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.