//
Следи нѐ
To Top

Трамп повторно актуелен со своите лапсуси

Познато е дека американскиот претседател Доналд Трамп често користи Твитер, а неговиот денешен твит го „запали“ интернетот, и тоа со само еден збор.

– И покрај тоа што константната негативна медиумска „covfefe”, гласеше дел од неговиот твит.

реклама

Корисниците на социјалните мрежи веднаш почнаа да го одгатнуваат зборот – дали се работи за кратенка, грешка или пак, можеби тајна порака…

– „Covfefe“ е феноменален збор и точка! – Шон Спајсер, гласи еден од коментарите во кои се подбиваат со портпаролот на Трамп.

За да се избегнат натамошни недоумици, со твит се јави и член на лондонскиот Центар за англиски јазик, во којшто напиша: „За сите наши студенти по англиски јазик, можеме да потврдиме дека ‘covfefe’ се уште не е англиски збор“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: