Поврзи се со нас

Популарно.мк

Трамп повторно актуелен со своите лапсуси

Сцена

Трамп повторно актуелен со своите лапсуси

Познато е дека американскиот претседател Доналд Трамп често користи Твитер, а неговиот денешен твит го „запали“ интернетот, и тоа со само еден збор.

– И покрај тоа што константната негативна медиумска „covfefe”, гласеше дел од неговиот твит.

Корисниците на социјалните мрежи веднаш почнаа да го одгатнуваат зборот – дали се работи за кратенка, грешка или пак, можеби тајна порака…

– „Covfefe“ е феноменален збор и точка! – Шон Спајсер, гласи еден од коментарите во кои се подбиваат со портпаролот на Трамп.

За да се избегнат натамошни недоумици, со твит се јави и член на лондонскиот Центар за англиски јазик, во којшто напиша: „За сите наши студенти по англиски јазик, можеме да потврдиме дека ‘covfefe’ се уште не е англиски збор“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.