//
Следи нѐ
To Top

Во недела прскање против комарци во Скопје

Во недела, на 4 јуни, на подрачјето на Град Скопје ќе почне првото терестично прскање против комарци.

Дезинсекцијата ќе се спроведува до четврток, 8 јуни 2017, во период од 23:00 до 04:00 часот наредниот ден.

реклама

Доколку временските услови не се поволни, прскањето ќе се изврши првиот нареден ден по нивното подобрување.

Град Скопје апелира пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: