Поврзи се со нас

Популарно.мк

Во недела прскање против комарци во Скопје

Вести

Во недела прскање против комарци во Скопје

Во недела, на 4 јуни, на подрачјето на Град Скопје ќе почне првото терестично прскање против комарци.

Дезинсекцијата ќе се спроведува до четврток, 8 јуни 2017, во период од 23:00 до 04:00 часот наредниот ден.

Доколку временските услови не се поволни, прскањето ќе се изврши првиот нареден ден по нивното подобрување.

Град Скопје апелира пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.