Поврзи се со нас

Популарно.мк

Еминем собра два милиони евра за жртвите во Манчестер

Музика

Еминем собра два милиони евра за жртвите во Манчестер

Раперот Еминем пред неколку дена ги повика своите фанови да им помогнат на засегнатите од терористичкиот напад во Манчестер што се случи вечерта на 22 мај, по концертот на Аријана Гранде.

– Придружете ми се, за да им помогнеме на жртвите во манчестерскиот напад и нивните семејства, напиша раперот на својот твитер налог, објавувајќи и линк од „Манчестер Ивнинг Њуз”.

Благодарение на тоа, беа собрани над два милиона евра, пренесуваат британските медиуми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.