fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Нападнат поранешниот министер за здравство Тодоров

Вести

Нападнат поранешниот министер за здравство Тодоров

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска на пладне бил физички нападнат пред Министерството за здравство.

Од МВР информираа дека во полицијата е пријавено дека во 12:05 часот физички бил нападнат поранешениот министер на улица „50 Дивизија“ пред Министерството за здравство. Засега немаат информации дали е пукано од огнено оружје.

Во врска со настанот има приведено едно лице во Полициска станица.

Во Министерството за здравство денеска во 12:30 часот беше најавено примопредавање на функцијата министер за здравство помеѓу Никола Тодоров и Арбен Таравари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.