//
Следи нѐ
To Top

Нападнат поранешниот министер за здравство Тодоров

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров денеска на пладне бил физички нападнат пред Министерството за здравство.

Од МВР информираа дека во полицијата е пријавено дека во 12:05 часот физички бил нападнат поранешениот министер на улица „50 Дивизија“ пред Министерството за здравство. Засега немаат информации дали е пукано од огнено оружје.

реклама

Во врска со настанот има приведено едно лице во Полициска станица.

Во Министерството за здравство денеска во 12:30 часот беше најавено примопредавање на функцијата министер за здравство помеѓу Никола Тодоров и Арбен Таравари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: