Поврзи се со нас

Популарно.мк

Аријана Гранде ги посети жртвите од нападот на нејзиниот концерт (ФОТО)

Музика

Аријана Гранде ги посети жртвите од нападот на нејзиниот концерт (ФОТО)

Аријана Гранде моментално е во Велика Британија каде утре ќе одржи голем хуманитарен концерт во Манчестер.

Целиот приход од концертот насловен „Една љубов Манчестер“, кој се распродаде за 20 минути, ќе оди во фондот за жртвите од нападот на нејзиниот концерт кој се случи на 22 мај.

Пејачката одлучи пред концертот да ги развесели своите најмлади обожаватели кои поради повредите завршија во болница.

Една од жртвите, 10-годишната Џејден Фарел Ман, објави слика со својата омилена пејачка и напиша: „Денес имав среќа да ја запознаам мојата кралица. Те сакам Аријана!“.

https://twitter.com/dustyblu10/status/870728415544041474

Нејзината мајка изјави дека таа била пресреќна што го запознала својот идол.

На хуманитарниот концерт ќе настапат и Џастин Бибер, Кејти Пери, Мајли Сајрус, Литл микс и Најл Хоран, а настапот ќе се емитува во живо на фејсбук и јутјуб.

View this post on Instagram

💛

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.