fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА: Вардар е новиот европски ракометен шампион (ФОТО)

Ракомет

МАКЕДОНИЈА СЕ РАДУВА: Вардар е новиот европски ракометен шампион (ФОТО)

Македонија се радува – екипата на РК Вардар со 24:23 ја совлада екипата на Пари Сен Жермен и со тоа стана новиот европски ракометен првак.

Вистинска драма се случуваше во последните една и пол минута. Најпрво Лука Циндриќ изнуди исклучување на Лука Карабатиќ, потоа Дибиров не реализира удар од крилна позиција. ПСЖ погоди на седум секунди до крајот за 23:23.

По тајм-аутот на Гонзалес, Вардар изведе брза акција кој заврши со гол вреден европски трон.

Победничката еуфорија ги понесе граѓаните на улиците, а голем број на фанови на клубот вечерва победата ќе ја прослават на плоштадот во Скопје.

Честитки за историската победа испрати и премиерот Зоран Заев кој на својот фејсбук профил напиша:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.