Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ: Моменти од прогласувањето на европскиот првак Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракомет

НИЕ СМЕ ШАМПИОНИ: Моменти од прогласувањето на европскиот првак Вардар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипата на РК Вардар вечерва стана европски првак во ракомет, откако со 24:23 ја победи ПСЖ во финалето на Лигата на шампионите.

Радоста не можеше да се скрие од Келн до Скопје, а голем број на граѓани и поддржувачи на ракометниот клуб излегоа на улиците во Скопје за да ја прослават победата.

Честитки за победата испратија премиерот Заев, голем број на политичари, лица од естрадата и голем број на граѓани.

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски најави спектакуларен дочек на ракометарите во вторник.

Погледнете ги моментите од доделувањето на пехарот на шампионите Вардар во Келн:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.