fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Реал Мадрид доаѓа во Скопје!

Спорт

Реал Мадрид доаѓа во Скопје!

Фудбалерите на Реал Мадрид се првиот тим во историјата на Лигата на шампионите го одбранија трофејот, откако вечерва во Кардиф во финалето го победија Јувентус со 4:1.

„Кралскиот клуб“ воедно го освои третиот наслов европски шампион во последните четири сезони и вкупно 12. во историјата на клубот.

Кристијано Роналдо постигна два погодока (20. и 64. Минута), а по еднаш во листата на стрелците се запишаа Касемиро (61) и Марко Асенсио (90).

Погодокот за Јувентус беше дело на Марио Манџукиќ (27).

Јувентус кој го загуби седмото свое финале од вкупно девет во натпреварите за континенталниот трофеј, натпреварот го заврши со играч помалку поради црвениот картон на Квадрадо во 84.минута.

Старо-новиот европски шампион на 8 август ќе гостува во Скопје во Супер купот каде за трофејот ќе игра со победникот од Лига Европа, екипата на Манчестер Јунајтед.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Спорт

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.