Поврзи се со нас

Популарно.мк

СКОПЈАНИ НА ПЛОШТАД: Граѓаните ја слават победата на Вардар (ФОТО)

ТВИТЕР

Вести

СКОПЈАНИ НА ПЛОШТАД: Граѓаните ја слават победата на Вардар (ФОТО)

Илјадници граѓани искочија на улиците во Скопје за да ја прослават победата на ракометниот клуб Вардар – новиот европски шампион во ракомет.

Се слушаат сирени од автомобилите во чест на ракометните победници на Вардар, а голем број на граѓани се собираат во центарот на градот кај Триумфалната порта каде заеднички ја прославуваат победата.

Честитки за победата на Вардар на социјалните мрежи објавија премиерот Зоран Заев, познати личности од македонската естрада, љубители на ракометот и многу граѓани.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.