fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СТОИЛОВ: Се надевам ја израдувавме цела Македонија (ФОТО)

Ракомет

СТОИЛОВ: Се надевам ја израдувавме цела Македонија (ФОТО)

Капитенот на европскиот првак во ракомет РК Вардар, Стојанче Стоилов, беше пресреќен по освојувањето на трофејот европски шампион, прв за Македонија во машкиот ракомет.

– Горд сум што сум капитен на овој тим. Играчите покажаа карактер. Не знам како да објаснам. Првпат имаме македонски европски шампион во машка конкуренција. Знаевме дека ќе биде тешко како во полуфиналето. ПСЖ е силен, исто како и Барселона. Се боревме цел натпревар. Одбраната, голманот беа одлични. Се надевам дека ја израдувавме цела Македонија, изјави Стоилов.

Вардар вечерва во финалето од ЛШ го победи ПСЖ со 24:23 и за првпат во историјата се искачи на европскиот ракометен трон.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ракомет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.