Поврзи се со нас

Популарно.мк

Спинерот е всушност играчка, која е опасна за децата

Занимливости

Спинерот е всушност играчка, која е опасна за децата

Ако и вашето дете си игра со популарната играчка спинер, ова би требало да го знаете…

Навидум безопасната играчка, може да ви преседне, ако вашето дете е помало од десет години или е со поситна градба.

На социјалните мрежи се појави фотографии на загрижени родители кои поради моделот, кој има дупките (на средина или на краевите), морале своите деца да ги носат на хирургија, затоа што им се заглавил прстот.

Embed from Getty Images

Затоа, обрнете внимание на тоа како вашето дете игра со спинерот, објаснете му што може да се случи.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.