//
Следи нѐ
To Top

„АЈДЕ, АЈДЕ ВАРДАРЕ!“: Илјадници граѓани на плоштад за хероите на Вардар (ФОТО)

Илјадници граѓани ги преполнија улиците во Скопје за дочекот на европските прваци, ракометарите на клубот Вардар, кои денеска беа пречекани со спектакуларна прослава.

Тие беа официјално пречекани на плоштад Македонија со аплаузи и овации.

реклама

Ракометарите од аеродромот „Александар Велики“ се качија во двокатниот автобус и поминаа низ Триумфалната капија.

На плоштадот пак ечеше „Ајде, ајде Вардаре“, „Шампионе, Вардаре“ и „Напред Вардар“ и беа скандирани имињата на тимот кој во неделата го остави срцето на терен.

И покрај пропаѓањето на камион во фонтаната непосредно пред започнувањето на прославата, организаторот успеа да го подготви плоштадот за доаѓањето на нашите шампиони.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: