Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

„АЈДЕ, АЈДЕ ВАРДАРЕ!“: Илјадници граѓани на плоштад за хероите на Вардар (ФОТО)

ИНСТАГРАМ

Вести

„АЈДЕ, АЈДЕ ВАРДАРЕ!“: Илјадници граѓани на плоштад за хероите на Вардар (ФОТО)

Илјадници граѓани ги преполнија улиците во Скопје за дочекот на европските прваци, ракометарите на клубот Вардар, кои денеска беа пречекани со спектакуларна прослава.

Тие беа официјално пречекани на плоштад Македонија со аплаузи и овации.

Ракометарите од аеродромот „Александар Велики“ се качија во двокатниот автобус и поминаа низ Триумфалната капија.

На плоштадот пак ечеше „Ајде, ајде Вардаре“, „Шампионе, Вардаре“ и „Напред Вардар“ и беа скандирани имињата на тимот кој во неделата го остави срцето на терен.

И покрај пропаѓањето на камион во фонтаната непосредно пред започнувањето на прославата, организаторот успеа да го подготви плоштадот за доаѓањето на нашите шампиони.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.