fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СПЕКТАКУЛАРЕН ДОЧЕК: Шампионите на Вардар пристигнаа во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ИВАНА БАТЕВ / МИА

Вести

СПЕКТАКУЛАРЕН ДОЧЕК: Шампионите на Вардар пристигнаа во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Шампионе, шампионе, але, але!“ ечеше на плоштадот во Скопје!

Илјадници граѓани го преполнија плоштадот „Македонија“ за спектакуларниот дочек на ракометарите на РК Вардар кои денеска слетаа на аеродром „Александар Велики“ во Скопје.

Тие од таму се качија во отворениот двокатен автобус и беа поздравувани низ улиците во Скопје се до финалната дестинација, плоштадот Македонија, каде беше организиран спектакуларен дочек.

На бината се појавија сите ракометари на Вардар, раководството и целиот тим кој помогна Вардар да стане европски шампион.

Во продолжение погледнете дел од ексклузивната фотогалерија:

133725767 133725760 133725757 133725772 133725752 133725761 133725768 133725750 133725763
<
>

(ФОТО ИВАНА БАТЕВ / МИА)

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.