//
Следи нѐ
To Top

Најавено 15. јубилејно издание на Пивофест во Прилеп

Општина Прилеп го најави јубилелното 15-то издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп кое оваа година ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.

Организаторите велат дека во наредните денови ќе биде објавена музичка програма за фестивалот и останатите детали поврзани со ова јубилејно издание.

реклама

Инаку, фестивалот Пивофест стана заштитен знак на градот Прилеп и секоја година привлекува голем број на посетители од цела Македонија, но и соседните земји.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: