Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најавено 15. јубилејно издание на Пивофест во Прилеп

МК Сцена

Најавено 15. јубилејно издание на Пивофест во Прилеп

Општина Прилеп го најави јубилелното 15-то издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп кое оваа година ќе се одржи од 13-ти до 16-ти јули.

Организаторите велат дека во наредните денови ќе биде објавена музичка програма за фестивалот и останатите детали поврзани со ова јубилејно издание.

Инаку, фестивалот Пивофест стана заштитен знак на градот Прилеп и секоја година привлекува голем број на посетители од цела Македонија, но и соседните земји.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.