Поврзи се со нас

Популарно.мк

ВИСТИНСКО ЛЕТО: Сончево и топло до 34 степени и УВ индекс 9

Вести

ВИСТИНСКО ЛЕТО: Сончево и топло до 34 степени и УВ индекс 9

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 28 до 34 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 33 степени.

Од среда во попладневните часови ќе биде нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално се очекува процесите да бидат поинтензивни.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.