//
Следи нѐ
To Top

ЛЕТЕН ТРЕНД: Поинаков начин на служење кафе (ФОТО)

Вљубениците во кафето добија можност својот омилен напиток да го конзумираат на малку поинаков начин. Добро, не баш сите вљубеници.

Имено, сопственичката на едно австралиско кафуле дошла на идејата наместо во филџан, кафето да го служи во овошје и зеленчук.

реклама

„Керотчиното“ (капучино во морков) е направено случајно, на шега, но многумина веруваат дека ова би можело да стане вистински хит.

Освен во издлабен морков, капучино се служи и во издлабено јаболко, а проблемот е во тоа што од ваквите „садови“ се пие многу потешко, оти течноста често протекува.

Сепак, оние пољубопитните не би одолеале, а да не ги пробаат новите вкусови.

ЛЕТЕН ТРЕНД: Поинаков начин на служење кафе (ФОТО)

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.