//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес утринава почувствуван во Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 степени според Рихтеровата скала и интензитет од 3 степени е пoчувствуван изутринава во 06 часот и 07 минути во Скопје и околината.

Според Европскиот-медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северозападно од Скопје, на длабочина од 10 километри.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: