Поврзи се со нас

Популарно.мк

Овации за „Јовано, Јованке“ изведена на концерт на филхармонијата во Хамбург (ВИДЕО)

Музика

Овации за „Јовано, Јованке“ изведена на концерт на филхармонијата во Хамбург (ВИДЕО)

Концертот „Век на прогони“ на филхармонијата од Хамбург кој воодушеви голем број љубители на музиката, оваа година започна со изведбата на македонската песна „Јовано Јованке“.

Специјален гостин на концертот беше тапанарот Мартин Грубингер кој ја изведуваше македонската песна.

Настапот беше поздравен со силен аплаус и овации.

Во продолжение слушнете како изгледа тоа, од првата до петтата секунда од видеото:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.