//
Следи нѐ
To Top

Овации за „Јовано, Јованке“ изведена на концерт на филхармонијата во Хамбург (ВИДЕО)

Концертот „Век на прогони“ на филхармонијата од Хамбург кој воодушеви голем број љубители на музиката, оваа година започна со изведбата на македонската песна „Јовано Јованке“.

Специјален гостин на концертот беше тапанарот Мартин Грубингер кој ја изведуваше македонската песна.

реклама

Настапот беше поздравен со силен аплаус и овации.

Во продолжение слушнете како изгледа тоа, од првата до петтата секунда од видеото:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: