Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ЗДРАВО МАКЕДОНИЈА: Мартин Гарикс пристигна во Скопје (ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО)

МК Сцена

ЗДРАВО МАКЕДОНИЈА: Мартин Гарикс пристигна во Скопје (ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО)

Популарниот диџеј Мартин Гарикс пристигна во Скопје каде вечерва настапува на кулминацијата на второто издание на фестивалот „Скопје колинг“.

Тој во Скопје слета со својот приватен авион и успешно го избегна папарацо објективот на Популарно.мк, од каде беше веднаш преземен со комбе и донесен на стадион.

– „Здраво Македонија“ – објави Гарикс на својот инстаграм профил.

Инаку вечерва на бината на „Скопје колинг“ ќе се појави Џастин Мајло, како замена за диџејот Џекс Џоунс кој поради непредвидена ситуација мораше да го откаже настапот.

 

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.