//
Следи нѐ
To Top

МАРТИН ГАРИКС: „Скопје, одлични бевте – се гледаме повторно!“

По спектакуларниот настап на „Скопје колинг“, хедлајнерот на овогодинешното издание на фестивалот, Мартин Гарикс, изјави дека е воодушевен од македонската публика.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: Скопје повика, Мартин одговори – Фотогалерија од „Скопје колинг“

реклама

– „Леле, Скопје, вчеравечер беше толку многу забавно! Првпат сум тука и беше навистина лудо! Сега сум подготвен за да се видиме повторно“ – напиша на својот инстаграм профил, споделувајќи фотографија од атмосферата на стадионот на АРМ.

Wow Skopje last night was so much fun! first time ever there and IT WAS CRAZYYYY! now ready for 2 shows today ???

A post shared by Martin Garrix (@martingarrix) on

Тој во текот на вечерта објави и повеќе фотографии на својот инстаграм „стори“, а на сличен начин и се збогува со фановите, снимајќи го изгрејсонцето од авион, над Скопје.

Во продолжение погледнете како изгледаше изведбата на неговиот најголем хит „Animals“ вчеравечер на „Скопје колинг“:

 

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: