//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес почувствуван во Охрид, Струга и Ресен

Земјотрес со магнитуда од 2,8 степени според Рихтер и интензитет од III до IV степени според Европската макросеизмичка скала утринава во 1 часот и 2 минути е почувствуван во Охрид, Струга и Ресен.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, земјотресот потекнува од охридското епицентрално подрачје.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: