fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

МАГИЧНО ШОУ: Кејти Пери ја воодушеви публиката на „Гластонбери“ (ВИДЕО)

Музика

МАГИЧНО ШОУ: Кејти Пери ја воодушеви публиката на „Гластонбери“ (ВИДЕО)

Поп ѕвездата Кејти Пери ја освои публиката на фестивалот „Гластонбери“ овој викенд.

Колку за нејзе овој настап беше посебен и магичен покажа на својот Инстаграм профил, каде објави видео на кое се гледа како се „фрла“ во публиката.

– „Седам и уживам во пржените компирчиња, во неверување дека настапив пред 100.000 луѓе на Гластонбери кои доброволно дојдоа за да ме видат. Толку многу се забавував и како што можете да видите дадов се од себе. Едвај чекам повторно да се фрлам вака во публиката за мојата турнеја“ – порача Кејти и се заблагодари на фестивалот.

Инаку Кејти беше облечена во светкав костим на кој беа прикачени разни реквизити за танцување.

Настапот го започна со „Hey Hey Hey“, а потоа се редеа и останатите песни од новиот албум, меѓу кои „Chained To The Rhythm“, „Swish Swish“, но и постарите хитови како „Teenage Dream“, „Firework“, „Dark Horse“ и „Roar“.

Погледнете дел од атмосферата во продолжение:

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.