Поврзи се со нас

Популарно.мк

Метеоролог „оддуван“ во живо (ВИДЕО)

Видео

Метеоролог „оддуван“ во живо (ВИДЕО)

Во Ирска, презентерот на временската прогноза Дерек Хартиган буквално беше разнесени од ветрот во директен пренос, пишува „Дејли Меил“.

Од своја страна, гледајќи го „летот” на својот колега, водителите на утринската програма на канал ТВ3 не можеа да се воздржат од смеење..

Малку подоцна, Дерек успеа да се справи со неочекуван налет на ветрот и да се врати во кадар, иако не му успее да го исправи чадорот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.